Nowinki technologiczne 2021

Nowinki technologiczne 2021

2021-01-12

Rok 2021 na pewno stoi pod znakiem nowinek technologicznych. Można tu wymienić zarówno trendy, jak i produkty, które w niedługim czasie mają się pojawić. Na pewno warto zwrócić uwagę na fakt, że technologia IT stale się rozwija, gdyż obecnie mamy do czynienia z hiperautomatyzacją, a także rozwojem distributed cloud, czyli chmur do przetwarzania łączenia danych z różnych lokalizacji z jak najmniejszymi opóźnieniami, a także zapewnieniem bezpieczeństwa ich przechowywania w lokalizacji bliskiej siedzibie firmy. Wiele dzieje się również w zakresie aplikacji, zwłaszcza tych dotyczących samokontroli zdrowia, które stają się coraz bardziej popularne.

Produkty, na które warto zwrócić uwagę w 2021 r.

Jak wiadomo rok 2021 to dalszy rozwój technologii 5G, a więc również wprowadzanie coraz większej liczby urządzeń dostosowanych do szybszego transferu danych. Wśród smartfonów niezwykle oczekiwana jest premiera iPhone 13 z ekranem 120 Hz i 1 TB przeznaczonym na dane. Zasobów potrzebujemy coraz więcej i widzą to także producenci smartfonów. Jest to związane chociażby z tym, że w 2021 roku ciągle będzie funkcjonował tryb pracy zdalnej i hybrydowej. Coraz więcej wymagamy od telefonów w kwestii szybkości ładowania baterii i tu bezkonkurencyjny może okazać się Xiaomi Mi 11 Pro z ładowaniem o mocy 120W i bezprzewodowym 80W. Czymś naprawdę oryginalnym dla miłośników smartfonów będzie LG Rollable, czyli rolowany smartfon o naprawdę świetnych parametrach, który można będzie nabyć za około 9 tys. zł. Warto również sięgnąć po nową opaskę smartband, czyli popularną alternatywę dla smartwatcha. Xiaomi Mi Band 5 została doposażona w czujnik natlenienia krwi, tak popularny z wiadomych powodów w 2020 roku. Oczywiście do dyspozycji jest aż 11 trybów sportowych, co także nie jest bez znaczenia.

W zdrowym ciele zdrowy duch - czyli elektroniczne gadżety na 2021 rok

Choć to nic nowego, to jednak ciągle doskonalone hulajnogi elektryczne, które są coraz bardziej energooszczędne są doskonałą alternatywą dla poruszających się po mieście pieszo. Niewątpliwie gadżetami, które są coraz bardziej popularne i w które warto się zaopatrzyć są także oczyszczacze powietrza, które eliminują nie tylko smog, ale również szkodliwe jony, gdyż można wybrać model oczyszczacza z jonizatorem. Rzecz jasna takie urządzenie eliminuje z powietrza również szkodliwe bakterie, wirusy czy grzyby, zatem szukając praktycznego i dobrego prezentu można właśnie na ten postawić.