Nowości technologiczne

Nowości technologiczne

2021-01-12

W myśl zasady, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać poznajcie nowinki technologiczne, które warto poznać. Część z nich można już zakupić, a część zapewne już niedługo pojawi się na rynku.

Sprzątaj z największą przyjemnością

Pewnie nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że sprzątanie przyjemne nie jest. Dlatego też zamiast męczyć się, ciągle zamiatać czy odkurzać wystarczy tylko zakupić robota sprzątającego, a dokładnie irobota. Trzeba przyznać, że nie jest to zwykły gadżet, ale rzeczywiście urządzenie na miarę XXI wieku. Otóż jego pracą można sterować za pomocą smarthona, ale tez można zaprogramować urządzenie, dzięki temu o określonej porze rozpocznie sprzątanie. To nadal nie koniec możliwości, bo obecnie urządzenia mogą intensywnie pracować nawet ostro ponad godzinę, a przy tym posiadają inteligentne mapy Imprint IROBOT Roomba, co pozwala im zapamiętanie planów 10 pięter, a przy tym dobierają najlepszą formę czyszczenia i sprzątania każdego pomieszczenia. Zatem konie z klasycznym odkurzaczem!

Technologiczne nowinki do mieszkań i domów

Ok bądźmy szczerzy na niektóre nowinki technologiczne nie każdy może sobie pozwolić, bo cena wielu z nich jest wysoka, jednak już zapewne za kilka lat będą one występować w wariancie ekonomicznym. Dla wszystkich, którzy lubią wygodę, ale i funkcjonalność polecamy rozwiązania smart dla domu czy mieszkania. A więc już więcej nie będziecie się zastanawiać czy zamknęliście drzwi wejściowe czy okno oraz bramę, bo wszystkim możecie sterować i wszystko możecie sprawdzić na swoim smartfonie. Trzeba przyznać, że takie rozwiązania są nie tylko bardzo praktyczne, ale i zapewniają bezpieczeństwo. Także ogrzewaniem domu można sterować już nie tylko z panelu sterującego, lecz także ze smartfona, dzięki temu łatwo i szybko możecie dostosowywać do swoich preferencji temperaturę w pomieszczeniu.

Drukarki 3d

Już niedługo, bo być może za kilka bądź kilkanaście lat drukarki w wersji 3d będą tak popularne jak telewizory czy zmywarki, zatem będą miały swoje miejsce w każdym domu czy mieszkaniu. Dzięki nim można zaoszczędzić sporo czasu, ale i pieniędzy. Pomyślcie tylko zamiast iść do sklepu po uszczelkę bądź jakąś część rury przyjmijmy, że kolanko zwyczajnie je wydrukujecie i to szybko. Swoją drogą skończą się problemy z niedopasowanymi częściami, wszak drukarka 3d wydrukuje wam taki model jaki będzie potrzebować. Ale już niedługo na szeroką skalę będą produkowane także telewizory z ekranami 3d, dzięki temu nie będziemy już potrzebować specjalnych okularów, aby zobaczyć film w trójwymiarze.